Aktualności

Projekt Fifna - Krok w stronę normalności !!! »

W piątek, 28 maja 2021 po prawie roku od ostatniego spotkania zebrała się Grupa Literacka Seniorów. Sama Fifna już przed 9.00 szykowała się na dawno wypatrywanych gości. Od rana mruczał i sapał obudzony ekspres do kawy. Młynek z radości zgrzytał dawno nie używanymi zębami . Żarówki nabierały blasku i o 9.00... O 9.00 to było "jak dawniej". Najpierw konsultacje, a później Grupa Literacka Seniorów. Gwar, śmiech, literatura mieszały się z aromatem świeżo parzonej kawy. Już początek nas zaskoczył, bo każda z Pań Uczestniczek Grupy (także Fifna, wszak to również Pani) dostała od Zbyszka piękne róże. Później jak u Hitchcocka niespodzianki tylko narastały...... >>>

Dajemy radę - Oddział Bajka !!! »

Pomimo panującej pandemii i zwiazanych z nimi obostrzeń, które dotknęły także Bajkowozy w części szpitali w których jest to możliwe Wędrujące Szpitane Bibliteki i Bajkowozowe Walizki Wyobraźni docierają z pedagogmi do dzieci!!! Mamy nadzieję, że wkrótce wszystko p0wróci do normy!!!

Pozdrawiamy wszystkich pedagogów - Opiekunów Bajkowozów w całej Polsce !!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

8 kolejnych Bajkowozowych Walizek Wyobraźni już z dziećmi w szpitalach !!! »

,

8 kolejnych Bajkowozowych Walizek Wyobraźni wraz z pedagogam już odwiedzai dzieci w szpitalach dziecięcych w Polsce. Czerwne bajkowozowe Walizki są małymi pomocnikami Bajkowozów zgoddnnie z mottem "Gdzie Bajkowóz nie może, tam Walizkę wyśle". Kolorowe, zwinne, łatwe w obsłudze i zawsze "pod ręką, zastepują Bajkowozy tam gdzie w związku ze szpitalnymi obostrzeniami Bajkowozy nie mogą dotrzeć.

Wkrótce kolejne walizkowe wiadomości !!!

Walizki pedagodzy otrzymają w ramach projektu "Oddział Bajka - Wędująca Szpitalna Biblioteka" realizowanego przez Fundacje Serdecznik.

https://www.facebook.com/oddzialbajka

WZNOWIENIE KONSULTACJI INFORMATYCZNYCH w Projekt Fifna !!! »

Od dnia 5 maja 2021 roku Fundacja Serdecznik wznowiła w Projekt Fifna konsultacje informatyczne dla Seniorów. Konsultacje odbywają się w każdą środę i piątek w godzinach od 9.00 do 13.00. Konsultacje są bezpłatne i obowiązują na nie zapisy pod numerem telefonu 533-488-550. W trakcie spotkania pomożemy Wam rozwiązać Wasze problemy związane z obsługą smartfona, laptopa, aparatu cyfrowego. Wszystkich chętnych Seniorów serdecznie zapraszamy do zapisów.
Na zdjęciu Seniorka w trakcie spotkania.

Kolejne Bajkowozowe walizki wyobraźni już wkrótce w szpitalach !!! »

Kolejne Bajkowozowe Walizki Wyobraźni już wkrótce wyruszą do szpitali dziecięcych w Polsce. Otrzymają je pedagodzy - Opiekunowie Bajkowozów. Walizki w założeniu są małymi pomocnikami Bajkowozów. Zgodnie z hasłem "Gdzie Bajkowóz nie może, tam Walizka pomoże". Małe, zwrotne, kolorowe i pełne książek Bajkowozowe Walizki Wyobraźni bez problemu docierają razem z  pedagogami do dzieci na terenie szpitali.

Wkrótce kolejne walizkowe wiadomości !!!

"Praca z Biografią" czyli kolejne szkolenie pedagogów szpitalnych online !!! »

20.04. 2021 odbyło się kolejne szkolenie online pedagogów z Oddziałów Bajka z całej Polski. Tym razem "Praca z biografią", czyli czego możemy nauczyć się od bohaterek i bohaterów oraz jak i gdzie ich znaleźć?!!
Na zdjęciu walizka Ludwika Zamenhofa, która "wzięła" udział w szkoleniu. Zamenhof był jednym z "bohaterów" naszego szkolenia. W szkoleniu "wzięły" te udział panie: Iris Apfel, Frida Kahlo, Rita Levi-Montalcini, Isadora Duncan, Cora Coralina i Izabela Allende.
 
Dziękujemy wszystkim za wspaniałe spotkanie!!!

Kolejne Spotkanie Grupy Literackiej Seniorów - Projekt Fifna !!! »

Tak jak i w poprzednich miesiącach Grupa Literacka Seniorów – Projekt Fifna spotkała się 16.04.21 na kolejnym spotkaniu online. Tym razem omawialiśmy swoje prace pod tytułami: Okulary, Okno i Labirynt. W tym miesiącu przeważają wiersze i fraszki.
Łączyliśmy się też telefonicznie z uczestnikami Grupy nie posiadającymi komputerów. Starczyło też czasu na wzajemną wymianę codziennych wrażeń. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na możliwość bezpośredniego spotkania, które nieśmiało planujemy.

Za 2 tygodnie ostatnie spotkanie w kwietniu na które zapraszamy wszystkich chętnych!!! 

"Warstwy" kolejne szkolenie online dla pedagogów szkół przyszpitalnych !!! »

"Warstwy" - kolejne szkolenie Oddziałów Bajka online. Tym razem spotkanie wszystkich do których dotarły Bajkowozowe Walizki Wyobraźni wypełnione nowymi lekturami. Spotkanie poświęcone było książkom - treściami poukrywanymi pod pozornie prostymi tekstami i wykorzystaniem ich podczas pracy w szpitalach.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałe spotkanie!!!