Przyjaciele Fundacji

Poniżej prezentujemy Przyjaciół Fundacji Serdecznik, którzy zdecydowali się na wsparcie naszej działalności
i realizowanych projektów. To właśnie dzięki ich wsparciu i okazanemu sercu nasze przedsięwzięcia kończą się sukcesem. Bardzo dziękujemy. 

 

 

 

RENESANS POLSKA

Dziękujemy poznańskiej firmie RENESANS POLSKA za wsparcie w formie materiałów plastycznych, międzypokoleniowego projektu - warsztatów plastycznych "OGRÓD SZTUKI".

CAPGEMINI

Dziękujemy poznańskiemu oddziałowi firmy Capgemini za przeprowadzenie akcji zbierania książek na rzecz projektu: „Walizki Wyobraźni”. Łącznie udało się zebrać 27 pozycji, które powędrowały z walizką do jednego z poznańskich przedszkoli. Ponadto firma zorganizowała lodową akcję dla swoich pracowników. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz działań prowadzonych przez naszą Fundację.  

 

 

 

 

 

MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o.

Dziękujemy naszemu Partnerowi – firmie MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. za wsparcie projektu: „Oddział Bajka – Wędrująca Szpitalna Biblioteka. Etap IV” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego . Firma zajmie się transportem mobilnych biblioteczek do kolejnych szpitali, uzdrowisk i innych placówek w okresie sierpień – grudzień 2017. 


Solid Logistics Sp. z o.o. 

Serdecznie dziękujemy firmie Solid Logistics Sp. z o.o. za przekazanie pięknych zabawek, które przekazaliśmy najbardziej potrzebującym dzieciom z okazji Dnia Dziecka. Ich uśmiech był bezcenny. 


   


Ośrodek Badawczo-Produkcyjny Politechniki Łódzkiej „Ichem” Sp. z o.o. 

Bardzo dziękujemy Ośrodkowi Badawczo-Produkcyjnemu Politechniki Łódzkiej „Ichem” Sp. z o.o. za ufundowanie Bajkowozu w Łodzi. Mobilna biblioteczka trafi do Ośrodka Pediatrycznego im. dr J. Korczaka przy ul. Piłsudskiego 71 w Łodzi. Będą z niej korzystać chore dzieci m.in. z oddziałów dziecięcych dla dzieci z mukowiscydozą, laryngologią i chirurgią.

 

Poznań Ladies International Club 

Serdecznie dziękujemy Poznań Ladies International Club (PILC) za organizację balu charytatywnego oraz przekazaną darowiznę, za którą ufundowane zostaną dwa nowe Bajkowozy w 2017 roku. Mobilne biblioteczki powędrują do Ostrowa Wielkopolskiego oraz Karpacza. 

 

 

 

 

Restauracja Jadalnia

Dziękujemy Restauracji Jadalnia, która już dwukrotnie przekazała dochód ze sprzedaży swoich pierników i paczek świątecznych na rzecz Domu Readaptacji Społecznej dla Rodzin Eksmitowanych MARKOT, kupując prezenty świąteczne dla dzieci i młodzieży. W 2015 roku Restauracja zaangażowała również do akcji kilka restauracji i wielkopolskich blogerów, przygotowując potrawy wigilijne.

Dziękujemy również za możliwość eksponowania prac w formie corocznych wystaw uczestników naszych cyklicznych zajęć plastycznych. 

 

 

 

 

Kludi Armaturen Sp. z o.o.

Bardzo dziękujemy firmie Kludi Armaturen Sp. z o.o. za darowiznę finansową, dzięki której przeprowadzimy warsztaty edukacyjno-artystyczne dla podopiecznych Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”. Część darowizny zostanie również przekazana na rzecz wyżej wymienionej placówki celem zakupu prezentów świątecznych.

Wcześniej firma wsparła Oddział Bajka - za środki Kludi Armaturen Sp. z o.o. zostały zakupione książki do Bajkowozu w Opolu. 


 

Unilever Food Solutions

Bardzo dziękujemy firmie Unilever Food Solutions za zakup książek z Wydawnictwa Media Rodzina, które zostaną wykorzystane przy wyposażaniu Bajkowozów w kolejnym roku. 


KONIMPEX SP. Z O.O.

Dziękujemy firmie Konimpex Sp. z o.o. za ufundowanie 45 Bajkowozu, który został przekazany 8 grudnia dla Oddziału Dziecięcego w Wojewódzkim Szpitale Zespolonym w Koninie. 

Fundacja Piotr i Paweł "Radość dzieciom" oraz Piotr i Paweł S.A.

 

Dziękujemy Fundacji Piotr i Paweł „RADOŚĆ DZIECIOM” oraz Piotr i Paweł S.A. za ufundowanie Bajkowozu, przekazanego dla Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Składamy również serdeczne podziękowanie dla Piotr i Paweł S.A. za zorganizowanie akcji  zakupu książek przez pracowników swojej firmy w ramach Imienin Piotra i Pawła w czerwcu 2016 roku. 


 H. CEGIELSKI – POZNAŃ S.A.

 Dziękujemy firmie H. Cegielski S.A. za przeprowadzenie akcji zbierania książek i akcesoriów w ramach projektu: „Walizki Wyobraźni”. Łącznie udało się zebrać 25 książek oraz akcesoria, które powędrują z walizką do Przedszkola nr 30 "Mały Olimpijczyk” w Poznaniu.

 

 

JMT Polska Sp. z o.o. 


Dziękujemy firmie JMT Polska Sp. z o.o. za przekazanie darowizny finansowej na rzecz projektu „Walizki Wyobraźni”. Za przekazaną kwotę zostanie zakupiona jedna walizka oraz akcesoria. 

           

Fundacja Amicis


Dziękujemy Fundacji Amicis za darowiznę finansową na rzecz Oddziału Bajka, za którą zakupiony zostanie komplet książek i akcesoriów do jednego z Bajkowozów w Wielkopolsce. 

 

Kimball Electronics Poland Sp. z o.o.

Dziękujemy firmie Kimball Electronics za darowiznę finansową na rzecz Oddziału Bajka, za którą wyprodukowany zostanie jeden z kolejnych Bajkowozów.  


 

PGNiG Termika  oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu Zdroju.

Dziękujemy PGNiG Termika oraz Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju za przekazanie środków finansowanych na rzecz wyprodukowania 37 Bajkowozu oraz jego transportu do Jastrzębia-Zdroju. 

Carls Zeiss Shared Sp. z o.o.
Dziękujemy firmie Carls Zeiss Shared Services Sp. z o.o. za przeprowadzenie akcji zbierania książek. Łącznie udało się zebrać 93 pozycje oraz część akcesoriów, które powędrują do jednego z następnych Bajkowozów.
Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.
Dziękujemy firmie Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. za przekazanie darowizny finansowej na poczet projektu Fundacji Serdecznik – „Walizki Wyobraźni”. Przekazaną kwotę przeznaczymy na zakup walizki bądź jej wyposażenie. 
SCHATTDECOR
Dziękujemy firmie Schattdecor Sp. z o.o. za przeprowadzenie akcji zbierania książek wśród pracowników i Zarządu spółki. Udało im się łącznie zebrać 83 pozycje, które powędrują do jednego z następnych Bajkowozów.  

PROMAG S.A.  
Dziękujemy firmie PROMAG S.A. za przekazanie darowizny finansowej na rzecz Oddziału Bajka. Za przekazaną kwotę zakupimy akcesoria do jednego z Bajkowozów.
Magazyn Zwierciadło
Dzięki nawiązanej współpracy z Magazynem Zwierciadło jesteśmy uczestnikami akcji: „Biblioteka Dobrych Myśli Zwierciadła”. Znane i cenione osoby przekazują książki na aukcję, które można następnie licytować na portalu Allegro. Dochód zostanie przekazany na zakup książek do kolejnych Bajkowozów. 
Przedszkole nr 5 w Sopocie 
Przedszkole nr 5 w Sopocie 
Dziękujemy Przedszkolu nr 5 w Sopocie i Pani Aleksandrze Lewandowskiej za przeprowadzenie akcji zbierania książek i akcesoriów do kolejnych Bajkowozów, która została zorganizowana w maju 2016 roku. Wykorzystamy je do wyposażenia następnych mobilnych bibliotek. 

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Dziękujemy Międzynarodowym Targom Poznańskim i Pani Komisarz Olsze Sikorskiej za bezpłatne udzielenie przestrzeni podczas Targów Książki, które odbyły się w terminie 18-20 marca 2016 roku. Poza prezentacją Bajkowozów i setkami indywidualnie przeprowadzonych rozmów, opowiedzieliśmy również o Oddziale Bajka na scenie głównej. 

Allegro Charytatywni 
Dzięki darowiźnie rzeczowej przekazanej przez Allegro Charytatywni, prezenty mikołajkowe otrzymały dzieci z Domu Readaptacji Społecznej dla Rodzin Eksmitowanych. Część przekazanych książek wykorzystamy również do wyposażenia kolejnych Bajkowozów.

Nowy Model

Dziękujemy firmie Nowy Model z Poznania za przekazane w dużej ilości tekturowe choinki, które wspaniale urozmaiciły warsztaty plastyczne w naszej pracowni. Choinkami podzieliliśmy się także z Domem Dziecka w Kórniku-Bninie.


NOTEDECO
Dziękujemy firmie NOTEDECO, która nieodpłatnie drukuje plakaty, ulotki i materiały szkoleniowe dla Oddziału Bajka.

Pakmar 
Dziękujemy firmie Pakmar, która regularnie przekazuje nam arkusze tektury falistej, które często wykorzystujemy podczas zajęć plastycznych na terenie Fundacji oraz przy projektach zewnętrznych.