Aktualności

Kolejne Spotkanie Grupy Literackiej Seniorów - Projekt Fifna !!! »

Tak jak i w poprzednich miesiącach Grupa Literacka Seniorów – Projekt Fifna spotkała się 16.04.21 na kolejnym spotkaniu online. Tym razem omawialiśmy swoje prace pod tytułami: Okulary, Okno i Labirynt. W tym miesiącu przeważają wiersze i fraszki.
Łączyliśmy się też telefonicznie z uczestnikami Grupy nie posiadającymi komputerów. Starczyło też czasu na wzajemną wymianę codziennych wrażeń. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na możliwość bezpośredniego spotkania, które nieśmiało planujemy.

Za 2 tygodnie ostatnie spotkanie w kwietniu na które zapraszamy wszystkich chętnych!!! 

"Warstwy" kolejne szkolenie online dla pedagogów szkół przyszpitalnych !!! »

"Warstwy" - kolejne szkolenie Oddziałów Bajka online. Tym razem spotkanie wszystkich do których dotarły Bajkowozowe Walizki Wyobraźni wypełnione nowymi lekturami. Spotkanie poświęcone było książkom - treściami poukrywanymi pod pozornie prostymi tekstami i wykorzystaniem ich podczas pracy w szpitalach.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałe spotkanie!!!

"Pudełka Mocy" dla pedagogów szpitalnych !!! »

Tym razem przygotowaliśmy coś specjalnie dla pedagogów szpitalnych, którzy opiekuja się Bajkowozami na terenach swoich szpitali. Żeby wspomagać chore dzieci w ich zmaganiach z chorobą pedagodzy szpitalni sami potrzebują żródła mocy z którego mogliby czerpać siły potzrzebne go pracy i regeneracji. I właśnie to mogą znaleźć w "Pudełkach Mocy", które specjalnie dla nich powstały w Fundacji Serdecznik. "Ciepłe i puchate", plastry miłości, koperty pełne słów mocy, flakoniki na łzy radości i woreczki pełne nadziei to tylko niektóre rzeczy, które można znaleźć w naszych pudełkach. Wszystkie one pomagają znaleźć, napełnić się i dzielić mocą z innymi. Pudełka już trafiły do szpitali!!!

Wiecej o Pudełkach Mocy wkrótce!!!

kolejnych 8 Bajkowozowych Walizek Wyobraźni dotarło do szpitali dziecięcych w Polsce !!! »

Dziś "na gorąco" podglądamy ostatnie chwile Bajkowozowych Walizek w Poznaniu. Pakowanie, ostatnie wspólne zdjęcie i... prawdziwe czary - wszystkie Walizki, wypełnione książkami już "biegają" po szpitalnych salach i korytarzach w całej Polsce!!!

Wkrótce więcej informacji o tym, jak Bajkowozowe Walizki zadomowiły się i jak "pracują" razem ze szpitalnymi pedagogami w szpitalach dziecięcych!!!

Zajęcia plastyczne pracowni Artystart online !!! »

Trwają zajęcia naszej pracowni Artystart, która wznowiła w listopadzie swoją aktywność w trybie online!!! Wszystkie grupy spotykają się zgodnnie z planem zajęć. Oprócz tego prowadzące zajęcia - Marta Węglińska i Ewelina Piguła prowadzą też indywidualne konsultaje online. Prace uczestników znajdziecie w naszej galerii!!!

Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się w naszej paracowni mieszczącej się w Projekt Fifna na ul. Sienkiewicza 20 w Poznaniu.

 


Kolejne Bajkowozowe Walizki Wyobraźni wkrótce w szpitalach !!! »

8 kolejnych Bajkowozowych Walizek Wyobraźni już przygotowuje się do wyjazdu. Każda z Walizek wypełniona jest kilkudziesęcioma specjalnie wybranymi ksiązkami dla dzieci. Czerwone Walizki i ich książki bedą wspomagać Bajkowozy i ich Opiekunów na oddziałach  8 szpitali dziecięcych w Polsce.

Wkrótce kolejne walizkowe wiadomości!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Oddział Bajka w Księgarni Bookowski w CK Zamek w Poznaniu !!! »

Na dobry początek Nowego Roku odwiedzamy w przenośni i dosłownie zaprzyjaźnioną z nami od lat Księgarnię Bookowski w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Zacytujemy za Bookowskim - "Ania Bany - serce projektu Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka - gościła w drugim odcinku Bookowskiego Podcastu Literackiego.
Spędziłyśmy razem godzinę - oddajemy słuchaczom 36 minut. Mam nadzieję, że ogrzeją serca i nastroją na Święta i Nowy Rok jakkolwiek ten czas spędzacie. Rozmawiałyśmy o książkach, które tylko pozornie są dla dzieci, a tak naprawdę służą do zaglądania w głąb każdego człowieka. Poznajcie Pikotka, zajrzyjcie z nami do pracowni Aurory i pielęgnujcie swój wewnętrzny las.  Dobrego czasu!"

link do podkastu - https://open.spotify.com/episode/3U6nFEkqW2vOHL7aXnMSjO

 

Bajkowozowe szkolenie dla pedagogów online !!! »

Po raz kolejny odwiedziły nas uczestniczki projektu "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" z całej Polski. Spotkaliśmy się oczywiście wirtualnie, podczas szkolenia "O wszystkim co wspiera". Dzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniami na temat wszystkiego, co może nas wspierać podczas pracy i życia w obecnej trudnej sytuacji. Dziękujemy za waszą obecność i jeszcze raz wszystkich gorąco pozdrawiamy!!!

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!!!