Aktualności

Warsztat ilustratora - artystyczne półkolonie w Fundacji Serdecznik »

Fundacja Serdecznik zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na artystyczne półkolonie. Zajęcia odbywać się będą w Pracowni Plastycznej ArtyStart na poznańskich Jeżycach.
Nasza pracownia jest wyposażona w profesjonalne sprzęty i materiały, którymi na co dzień posługują się artystki i artyści w swojej pracy.
Na warsztatach uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z wieloma technikami plastycznymi, a przede wszystkim rozwinąć swoją kreatywność oraz podjąć twórcze aktywności. Będą tworzyć w wielu różnych technikach nie ograniczając się tylko do ołówka i kredek. Między innymi dzieci dowiedzą się jak czerpać papier, a później wykorzystać go do własnej twórczości.
Wybierzemy się również na krótkie wycieczki do Starego Zoo, które znajduję się 300 m od naszej Pracowni.
Wszystkie materiały w cenie warsztatów.
Podczas półkolonii zapewniamy uczestnikom suche przekąski oraz napoje.
Zajęcia prowadzą absolwentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Data: 27.06-01.07.2021

Zapisy - czytaj dalej

 

WIECZÓR KULTURY UKRAIŃSKIEJ w Fifnej!!! »

7 maja 2022 roku Projekt Fifna zamieniła się w ambasadora Kultury Ukraińskiej w Polsce. Tego dnia, na nasze zaproszenie, ukraińskie artystki zorganizowały Wieczór z Kulturą Ukraińską.
Główną postacią spotkania był koncert Anny Czumakowej, która na bandurze wykonała utwory muzyki ukraińskiej. Przerywnikiem występów Artystki był pokaz wiązania chust w wykonaniu Margo Pugaczenko. Usłyszeliśmy o sposobach wiązania chust w różnych regionach Ukrainy, a wszyscy chętni mogli zostać modelami i sami przekonać się, jak się wygląda, i czuje w fantazyjnie zawiązanych chustach. Nie zabrakło też poczęstunku – każdy chętny uczestnik spotkania mógł spróbować przepysznego kompotu ukraińskiego, jak i również spróbować ukraińskich naleśników przygotowanych na słono i słodko. Całość spotkania sprawnie poprowadziła Nina Burnevich.

Kontakt:

Błażej Friedrich,
telefon: 501 479  315

 

"Przyjecie w Bibliotece" czyli warsztat Oddziału Bajka w Fifnej!!! »

Dwudniowy warsztat Oddziałów Bajka - "Przyjęcie w Bibliotece" udał się naprawdę doskonale! Na przyjecie przyjechali goscie z całej Polski. Działo się bardzo...bardzo wiele. Była praca i niespodzianki!!! Było mnóstwo nowych książek!!! Warsztat poprowadziła Anna Bany z Fundacji Serdecznik. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę.

Szkolenie odbyo sie w ramach projektu Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka realizowanego przez Fundację Serdecznik

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

BLIŻEJ z Wojciechem Chamier – Gliszczyńskim!!! »

Wieczory autorskie, które odbywają się w Projekt Fifna na trwałe wpisały się w kalendarz literackich wydarzeń w Poznaniu. Na kolejne spotkanie, które odbyło się 14 maja 2022, zaprosiliśmy Wojciecha Chamier – Gliszczyńskiego i był to pierwszy Gość, który pisze prozą. Spotkanie poprowadził Michał Domagalski, po spotkaniu była okazja do swobodnej rozmowy z Literatem, kupno jego książki, zdobycie autografu, czy zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia.
Kolejne spotkanie, ostatnie przed przerwą wakacyjną, odbędzie się 4 czerwca, a gościem Fifnej będzie poetka, Katarzyna Zwolska – Płusa.

Zapraszamy!!!

Kontakt:

Błażej Friedrich,
telefon: 501 479  315

 

Sobotni Koncert w Projekt Fifna!!! »

Tym razem w sobotę, 23 kwietnia spotkaliśmy się na kolejnym współorganizowanym ze Studiem Sztuki Wokalnej NA DWA koncercie. Dwie godziny pełne coverów minęły błyskawicznie. W maju zaprosimy na kolejny koncert, nie przegapcie!!!

Zapraszamy!!!

Kontakt:

Błażej Friedrich,
telefon: 501 479  315

Kolejne spotkanie grupy Literackiej seniorów w Fifnej!!! »

W piątek, 15 kwietnia 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie Grupy Literackiej Seniorów. oprócz charakteru wielkanocnego miało tym razem charakter... rewolucyjny!
Na jednym ze zdjęć widać nasz newsletter z 2019 roku, który potwierdza, że pierwszy raz spotkaliśmy się właśnie w marcu tego roku. Mamy więc już 3 lata!
Stąd wprowadziliśmy kilka zmian - każde spotkanie poprowadzi inna osoba, czytamy już nie swoje teksty, ale wylosowanej osoby, a Krysia poprowadzi mini wykłady.
Mamy też inne pomysły, ale one nie są już związane bezpośrednio z naszą Grupą, co nie znaczy, że nie będziemy próbowali ich zrealizować!
Będzie się działo!
Zapraszamy!!!

 

"All we need is love" - Koncert!!! »

"Wszystko, czego potrzebujesz to miłość"!!!

Pod tym, jakże prawdziwym tytułem, znanego przeboju zespołu the Beatles 20 marca 2022      odbył się koncert.
Koncert ten, był podsumowaniem ponad półrocznej współpracy Projektu Fifna ze
Studiem Sztuki Wokalnej NA DWA. I właśnie Wokalistki i Wokaliści tego Studia mogli się zaprezentować w utworach muzycznych mówiących o Miłości. Tym razem
nie ograniczała nas przestrzeń bowiem koncert był organizowany na Scenie Wspólnej
na poznańskiej Cytadeli. Wobec tego wokalistom mogła towarzyszyć rozbudowana
sekcja instrumentalna; mieliśmy więc 2 gitary basowe, gitarę akustyczną, skrzypce,
perkusję i… cajon. W finałowym i tytułowym utworze najmłodszej wokalistce Natalii
towarzyszył 20 osobowy chór!!!

Po tak imponującym występie wracamy do kameralnych wnętrz Fifnej i w kwietniu
szykujemy dla Was kolejny koncert.

 

"Małpki, małpki do domu" - spotkanie w Fifnej!!! »

Wieczory Autorskie BLIŻEJ to najnowsza inicjatywa Projektu Fifna, która ma na celu umożliwienie czytelnikom kontakt z najlepszymi autorami i pisarzami w Polsce. I choć faktycznie najnowszy pomysł realizowany w Fifnej, to jednak z dumą musimy podkreślić, że 26 marca 2022 roku odbyło się już 7 spotkanie z tego cyklu.Tym razem mieliśmy przyjemność goszczenia w Projekcie Fifna Dominiki Kaszuby.To poetka i inżynierka. Debiutowała zbiorem wierszy "Domy pasywne" (nominacja do nagrody głównej w konkursie im. Jacka Bierezina, wyróżnienie w Złotym Środku Poezji w Kutnie i nagroda Mały Browar w Browarze za debiut). Wyróżniona w "Pracowni po debiucie" Biura Literackiego. Kiedy nie pisze, rysuje kanały i rurki, jest sanitariatem. Wychowuje dwoje dzieci. Mieszka w Gdyni. W 2021 wydała książkę "Małpki, małpki do domu" (Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi).Spotkanie z Dominiką, jak z każdym zapraszanym Autorem, to nie tylko okazja do posłuchania rozmowy prowadzonej przez Michała Domagalskiego, ale również osobistego zadania pytań, rozmowy indywidualnej, czy zdobyciu autografu Poetki.

Kontakt:

Błażej Friedrich,
telefon: 501 479  315