Aktualności

Artystyczne półkolonie Serdecznika!!! »

Dziś już 3 dzień artystycznych półkoloni, w pracowni praca wre, a my serdecznie zapraszamy na kolejną tegoroczną edycję warsztatów plastycznych dla dzieci!

Fundacja Serdecznik zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na artystyczne półkolonie. Zajęcia odbywać się będą w pracowni plastycznej ArtyStart na poznańskich Jeżycach.
Nasza pracownia jest wyposażona w profesjonalne sprzęty i materiały, którymi na co dzień posługują się artystki i artyści w swojej pracy....

Grupa Literacka Seniorów. Kolejne spotkanie. »

Grupie Literackiej Seniorów nie straszne upały! Jak zawsze w komplecie spotkaliśmy się w piątek, na kolejnej poetyckiej uczcie. Piszemy poetyckiej, bo ostatnio tematy nastrajają nas na wrażliwe, poetyckie tony i opowiadania żadne nie wpływają. Co tam zresztą w pełnym składzie! Skład nam się powiększyć o Basię, która zachwyciła nas swoimi afrykańskimi opowieściami z pobytu wolontariackiego na tym kontynencie. Ciekawe życie mają nasi Uczestnicy. I potrafią o tym życiu pięknie opowiadać.
A po poezji Krysia znów nam pokazała, jak łatwo zacząć ciekawie pisać. Właściwie nie łatwo, bo trudno, ale jak sobie pisanie ułatwić. W tym wykładzie było trochę wklejania, trochę pisania i trochę czytania. Czyli wszystko to, co Grupowe Tygrysy lubią najbardziej. A że siły i wena, nas nie opuszczają to żadnej przerwy wakacyjnej nawet do myśli nie dopuszczamy. Mało tego! Pojawiają się już jakieś działkowe plany...Ale o tym cicho sza! To temat na kolejny post!

BLIŻEJ z Katarzyną Zwolską-Płusa!!! »

W sobotę, 4 czerwca 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu BLIŻEJ. Tym razem gościem Projektu Fifna była Katarzyna Zwolska-Płusa - mama, żona, psychoterapeutka w szkoleniu, asystentka uczelniana, nauczycielka języka polskiego w Polsko-Angielskiej Szkole Podstawowej SOWARD, tutorka, miłośniczka gór i podróży pociągiem. Nominowana do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2022. Autorka trzech książek poetyckich: "Cud i Anomalia", "vesica piscis", "Daję wam to w częściach" oraz prozatorskiej "Fragmenty. Opowieści o dziewczynkach i kobietach". W przygotowaniu kolejna proza "Prząśniczki". Publikowała poezję między innymi w "Twórczości", "Przekroju", "Dwutygodniku", "sZAFie", "2miesięczniku", "Migotaniach", "Helikopterze", "Fabulariach", oraz na stronach Salonu Literackiego, Fundacji Karpowicza, Śląskiej Strefy Gender, prozę w "Nowym BregArcie"i "Helikopterze".
Podczas rozmowy prowadzonej przez Michała Domagalskiego opowiadała nie tylko o swojej twórczości, ale również o przekraczaniu granic, intymności, swoim codziennym życiu jako Kobieta, Mama, Żona.
Jak zawsze po spotkaniu można było zdobyć autograf Literatki, porozmawiać z nią, czy zrobić sobie wspólne zdjęcie.
Kolejne spotkanie BLIŻEJ już po przerwie wakacyjnej, we wrześniu.

Szkolenie Opiekunów dla kolejnych 5 Bajkowozów!!! »

27 Maja w Wojewódzkiej Bibliotece Publiczne i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu odbył się szkolenie dla kadry, która rozpocznie pracę z kolejnym pięcioma Bajkowozami.
Nowe Bajkowozy zamieszkają w pięciu Centrach Integracji Cudzoziemców, które utowrzono przy bibliotekach w Kaliszu, Pile, Koninie, Lesznie i Poznaniu.
Szklenie zkreatywnego wykorzystania zasobów Bajkowozów i ich książek w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi poprowadziła Anna Bany z Fundacji Serdecznik.
Warsztaty odbyły się w ramach realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu projektu „Budowanie struktur dla integracji cudzoziemców w Polsce – etap II – pilotaż Centrów Integracji Cudzoziemców”, współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Warsztat ilustratora - artystyczne półkolonie w Fundacji Serdecznik »

Fundacja Serdecznik zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na artystyczne półkolonie. Zajęcia odbywać się będą w Pracowni Plastycznej ArtyStart na poznańskich Jeżycach.
Nasza pracownia jest wyposażona w profesjonalne sprzęty i materiały, którymi na co dzień posługują się artystki i artyści w swojej pracy.
Na warsztatach uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z wieloma technikami plastycznymi, a przede wszystkim rozwinąć swoją kreatywność oraz podjąć twórcze aktywności. Będą tworzyć w wielu różnych technikach nie ograniczając się tylko do ołówka i kredek. Między innymi dzieci dowiedzą się jak czerpać papier, a później wykorzystać go do własnej twórczości.
Wybierzemy się również na krótkie wycieczki do Starego Zoo, które znajduję się 300 m od naszej Pracowni.
Wszystkie materiały w cenie warsztatów.
Podczas półkolonii zapewniamy uczestnikom suche przekąski oraz napoje.
Zajęcia prowadzą absolwentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Data: 27.06-01.07.2021

Zapisy - czytaj dalej

 

WIECZÓR KULTURY UKRAIŃSKIEJ w Fifnej!!! »

7 maja 2022 roku Projekt Fifna zamieniła się w ambasadora Kultury Ukraińskiej w Polsce. Tego dnia, na nasze zaproszenie, ukraińskie artystki zorganizowały Wieczór z Kulturą Ukraińską.
Główną postacią spotkania był koncert Anny Czumakowej, która na bandurze wykonała utwory muzyki ukraińskiej. Przerywnikiem występów Artystki był pokaz wiązania chust w wykonaniu Margo Pugaczenko. Usłyszeliśmy o sposobach wiązania chust w różnych regionach Ukrainy, a wszyscy chętni mogli zostać modelami i sami przekonać się, jak się wygląda, i czuje w fantazyjnie zawiązanych chustach. Nie zabrakło też poczęstunku – każdy chętny uczestnik spotkania mógł spróbować przepysznego kompotu ukraińskiego, jak i również spróbować ukraińskich naleśników przygotowanych na słono i słodko. Całość spotkania sprawnie poprowadziła Nina Burnevich.

Kontakt:

Błażej Friedrich,
telefon: 501 479  315

 

"Przyjecie w Bibliotece" czyli warsztat Oddziału Bajka w Fifnej!!! »

Dwudniowy warsztat Oddziałów Bajka - "Przyjęcie w Bibliotece" udał się naprawdę doskonale! Na przyjecie przyjechali goscie z całej Polski. Działo się bardzo...bardzo wiele. Była praca i niespodzianki!!! Było mnóstwo nowych książek!!! Warsztat poprowadziła Anna Bany z Fundacji Serdecznik. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę.

Szkolenie odbyo sie w ramach projektu Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka realizowanego przez Fundację Serdecznik

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

BLIŻEJ z Wojciechem Chamier – Gliszczyńskim!!! »

Wieczory autorskie, które odbywają się w Projekt Fifna na trwałe wpisały się w kalendarz literackich wydarzeń w Poznaniu. Na kolejne spotkanie, które odbyło się 14 maja 2022, zaprosiliśmy Wojciecha Chamier – Gliszczyńskiego i był to pierwszy Gość, który pisze prozą. Spotkanie poprowadził Michał Domagalski, po spotkaniu była okazja do swobodnej rozmowy z Literatem, kupno jego książki, zdobycie autografu, czy zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia.
Kolejne spotkanie, ostatnie przed przerwą wakacyjną, odbędzie się 4 czerwca, a gościem Fifnej będzie poetka, Katarzyna Zwolska – Płusa.

Zapraszamy!!!

Kontakt:

Błażej Friedrich,
telefon: 501 479  315