Aktualności

Koncert Pawła Jankowskiego w Fifnej!!! »

Projekt Fifna, jak i cała Fundacja Serdecznik, z przyjemnością wspiera młodych twórców kultury. Stwarzamy im miejsce, w którym mogą tworzyć, doskonalić swoje umiejętności, a także … debiutować. I właśnie w sobotę, 24 października w Projekt Fifna zadebiutował Paweł Jankowski. Choć może słowo zadebiutował nie do końca jest prawdziwe – Paweł debiutował wiele lat wcześniej jako członek zespołu rockowego. W Fifnej natomiast był debiut jako wokalisty, autora tekstów.
I trzeba powiedzieć, że był to:
1. Debiut bardzo udany
2. Odbył się przy pełnej Sali.
Oprócz tekstów autorskich Paweł zaśpiewał covery znanych przebojów akompaniując sobie przy tym pianinem, gitarą, a nawet ukulele.
Zapraszamy do Projekt Fifna innych młodych Artystów szukających przestrzeni do debiutu.

Kontakt:

Błażej Friedrich,
telefon: 501 479  315

 

"BLIŻEJ" z Patrykiem Kosendą!!! »

Kolejnym Autorem, którego mieliśmy przyjemność gościć w Ffnej w ramach spotkań "BLIŻEJ" był Patryk Kosenda.
Współzałożyciel i redaktor „Stonera Polskiego”, magazynu artystycznego łączącego praktykę awangardową, psychodeliczną i aktywistyczną.
Członek Krakowskiej Szkoły Poezji im. A. Fredry. Autor dwóch książek poetyckich: „Robodramy w zieleniakach” (Korporacja Ha!art, 2019) oraz „Największy na świecie drewniany coaster” (Fundacja KONTENT, 2021), za którą otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Gdynia. Laureat Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO (2021).
Spotkanie jak zawsze przeplatane były pytaniami Michała Domagalskiego, publiczności i czytanymi przez Poetę wersami. Z niecierpliwością czekamy na kolejnego Gościa.

Kontakt:

Błażej Friedrich,
telefon: 501 479  315

 

Kolejne OTWARTE SPOTKANIE POETYCKIE w Fifnej!!! »

Jak obiecywaliśmy, tak zrobiliśmy – powtórzyliśmy nasze Otwarte Spotkanie Poetyckie. Choć trudno zgrać wolne terminy tak wielu Twórców udało się zebrać niemałą grupę, która ponownie zaprezentowała swoje niepublikowane wiersze i utwory.
Znakiem czasu jest fakt, że nie odczytywano ich z rękopisów, ba nawet nie z ekranów komputerowych, ale z ekranów smartfonów. Co oczywiście wcale nie oznacza, że są one mniej ciekawe i wzbudzają mniej zachwytu. Uwierzcie, to niesamowite wrażenie być pierwszym słuchaczem wiersza…

Kontakt:

Błażej Friedrich,
telefon: 501 479  315

 

PIOSENKA LITERACKA W FIFNEJ!!! »

Zawsze naszym marzeń było połączenie naszych Gości związanych z Poezją, z tymi, którzy grają i śpiewają. I w końcu się prawie udało. Dlaczego prawie? Bo to nie oni zaczęli wspólnie tworzyć (choć przecież wszystko przed nami), ale nasze zaproszenie przyjęła Dorota Piekarczyk – wokalistka i Tomasz Mazur – pianista.
Już podczas próby słynne „ciary” chodziły nam po plecach, więc trudno opisać uczucia, które nas opanowały podczas samego koncertu. Wzruszenie, radość, smutek… To wszystko mieszało się jak w tyglu – Osiecka, Nohawica, Kaczmarski zmieniał nasz nastrój jak w kalejdoskopie, a doskonałe, osobiste zapowiedzi Doroty powodowały, że przeżyliśmy niezapomniany wieczór.

Kontakt:

Błażej Friedrich,
telefon: 501 479  315

 

OTWARTE SPOTKANIE POETYCKIE w Fifnej!!! »

Spotkania w ramach cyklu BLIŻEJ cieszą się coraz większym zainteresowaniem. A co by było, gdyby Poetki i Poeci spotkali się mniej formalnie? Gdyby czytali swoje prace jeszcze niepublikowane, jeszcze schowane głęboko w tablecie, telefonie, laptopie? I gdyby każdy mógł przyjść, przysiąść się i też przeczytać swój wiersz? To wtedy powstałoby Otwarte Spotkanie Poetyckie, którego nie mogliśmy nie spróbować stworzyć w Projekt Fifna.
Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Poezja unosiła się w powietrzu. Jedni czytali cicho, skromnie, inni pięknie interpretowali swoje wersy. A to wszystko w atmosferze luzu, żartu, koleżeństwa. To trzeba kontynuować.

Kontakt:

Błażej Friedrich,
telefon: 501 479  315

 

Artystyczne półkolonie Serdecznika!!! »

Dziś już 3 dzień artystycznych półkoloni, w pracowni praca wre, a my serdecznie zapraszamy na kolejną tegoroczną edycję warsztatów plastycznych dla dzieci!

Fundacja Serdecznik zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na artystyczne półkolonie. Zajęcia odbywać się będą w pracowni plastycznej ArtyStart na poznańskich Jeżycach.
Nasza pracownia jest wyposażona w profesjonalne sprzęty i materiały, którymi na co dzień posługują się artystki i artyści w swojej pracy....

Grupa Literacka Seniorów. Kolejne spotkanie. »

Grupie Literackiej Seniorów nie straszne upały! Jak zawsze w komplecie spotkaliśmy się w piątek, na kolejnej poetyckiej uczcie. Piszemy poetyckiej, bo ostatnio tematy nastrajają nas na wrażliwe, poetyckie tony i opowiadania żadne nie wpływają. Co tam zresztą w pełnym składzie! Skład nam się powiększyć o Basię, która zachwyciła nas swoimi afrykańskimi opowieściami z pobytu wolontariackiego na tym kontynencie. Ciekawe życie mają nasi Uczestnicy. I potrafią o tym życiu pięknie opowiadać.
A po poezji Krysia znów nam pokazała, jak łatwo zacząć ciekawie pisać. Właściwie nie łatwo, bo trudno, ale jak sobie pisanie ułatwić. W tym wykładzie było trochę wklejania, trochę pisania i trochę czytania. Czyli wszystko to, co Grupowe Tygrysy lubią najbardziej. A że siły i wena, nas nie opuszczają to żadnej przerwy wakacyjnej nawet do myśli nie dopuszczamy. Mało tego! Pojawiają się już jakieś działkowe plany...Ale o tym cicho sza! To temat na kolejny post!