O fundacji

Wspieraj działania fundacji

Wpłać dowolną kwotę na poniższy numer konta

35 1090 1359 0000 0001 1298 8345

Fundacja Serdecznik
ul. Podolska 24
60-615 Poznań
KRS: 0000340392

Fundacja Serdecznik powstała w październiku 2009 roku. Jesteśmy organizacją pozarządową stawiającą sobie za cel realizowanie, propagowanie i popieranie idei oraz przedsięwzięć zmierzających do rozwoju kultury, sztuki i zdrowego stylu życia.

W siedzibie naszej Fundacji funkcjonuje Pracownia Plastyczna Artystart, która stanowi przyjazne, profesjonalnie wyposażone miejsce twórczej aktywności i ekspresji. Prowadzimy w niej naukę malarstwa, rysunku oraz innych technik plastycznych. Zajęcia adresowane są do grup przedszkolnych, dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, a także osób dorosłych i seniorów. Cykliczne spotkania mają na celu rozwijanie talentów, doskonalenie ich oraz dają możliwość nawiązania pierwszego kontaktu ze sztuką.

We współpracy z poznańskimi szkołami, świetlicami socjoterapeutycznymi i szpitalami prowadzimy warsztaty edukacyjno-artystyczne. Działamy również w przestrzeni miejskiej. W ramach projektu „Sztuka w Centrum Poznania” organizujemy eventy i spotkania artystyczne w parkach, kawiarniach oraz w innych zaskakujących miejscach. Nasza oferta obejmuje bardzo szeroką gamę tematów realizowanych przez osoby na co dzień związane z Fundacją – artystów i studentów uczelni artystycznych.

Fundacja posiada status OPP, dzięki czemu możliwe jest przekazywanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na realizację naszych celów statutowych. Aby to zrobić, prosimy wpisać w deklaracji podatkowej: KRS 0000340392.