senioralni Poznań 2017

30 września Centrum Inicjatyw Senioralnych zainauguruje siódmą już edycję imprezy Senioralni. Poznań. Na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta kilkuset seniorów i seniorek będzie bawić się do wtóru fragmentów komedii „neSTORY” przygotowanej przez Teatr Muzyczny w Poznaniu oraz przebojów polskiej i światowej operetki. 

Impreza Senioralni.Poznań to wydarzenie, które organizowane jest zawsze w okolicach 1 października i przypadającego wówczas Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. To ważny miesiąc dla seniorów i seniorek mieszkających w Poznaniu. Uroczysta inauguracja staje się okazją do świętowania obecności niemal 140 tysięcy poznanianek i poznaniaków powyżej 60. roku życia, a przy okazji ich życiowych historii, wkładu w rozwój Poznania (i młodszych pokoleń poznaniaków), ale i chęci życia i podejmowanych inicjatyw na rzecz poprawy jakości życia, dbania o codzienny dobrostan, rozwój osobisty, ale też o dobrą zabawę i rozrywkę. 

W październikowym programie wydarzeń znalazły się zarówno otwarte wykłady na uniwersytecie, warsztaty w Centrum Inicjatyw Senioralnych, jak i wiele ciekawych wycieczek, spotkań tematycznych, spektakli teatralnych, wystaw, zajęć sportowych, jak i drzwi otwartych i nieodpłatnych badań profilaktycznych. 

Szczegółowy program wydarzeń znaleźć można na stronie Centrum Inicjatyw Senioralnych www.centrumis.pl oraz w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych (ul. Mielżyńskiego 24), Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44) i Centrum Kultury Zamek (ul. Św. Marcin 80/82).         

 

My zapraszamy 21 października do naszej pracowni plastycznej na ul. Grodziskiej 15

sobota godz. od 14:00 do 16:00 warsztaty plastyczne „Artystart”

Jak co roku zapraszamy na warsztaty plastyczne, które będą pokazywały w  jaki sposób pracujemy na naszych cyklicznych zajęciach plastycznych dla seniorów. Będzie możliwość zapisania się do stałych grup.

zapisy od 07.października: tel. 533 488 550 (w godz. od 10:00 do 17:00)

Wstęp wolny - ilość miejsc ograniczona / na warsztatach możemy gościć grupę maksymalnie 12 osób